Італія

Італія – ​​середземноморська держава в Південній Європі з довгою береговою лінією, що справив величезний вплив на західну культуру і кухню. На території столиці країни, Рима, знаходиться держава Ватикан, а також всесвітньо відомі музеї і стародавні руїни. Інші великі міста Італії – Флоренція, де можна побачити шедеври епохи Відродження, наприклад статую Давида роботи Мікеланджело і собор Дуомо, створений за проектом архітектора Брунеллески, а також місто каналів Венеція і столиця моди Мілан.

Політичний устрій: демократична республіка, виборний двопалатний Парламент складається з Палати Депутатів (630 членів) і Сенату Республіки (315 членів). Законодавча функція належить обом Палатам. Крім того, вони контролюють політику і діяльність виконавчої влади. Парламент на спільному засіданні обирає Президента Республіки терміном на 7 років.

Адміністративний поділ: Італія поділяється на 20 областей: Валле дАоста, Ломбардія, Трентіно-Альто Адідже, Фріулі-Венеція Джулія, П’ємонт, Лігурія, Венето, Тоскана, Умбрія, Емілія Романія, Марке, Абруццо, Лаціо, Молізе, Базіліката, Кампанія, Калабрія, Апулія, Сардинія і Сицилія.

Населення: Чисельність населення становить близько 60088 тис. осіб. На території Італії проживають італійці, німці (в області Трентіно-Альто Адідже мешкає німецька община), французи (в області Валле-д`Аоста), словенці (в області Фріулі-Венеція-Джулія).

Мова: Офіційною мовою країни є італійська. Англійську і французьку розуміють майже скрізь у готелях, ресторанах, у туристичних бюро. Німецьку — у першу чергу в курортних зонах на півночі. Досить значні мовні меншини розмовляють фріуланською, ладинською, сардською та німецькою мовами. Крім того, є компактні осередки поширення таких мов, як франко-провансальська, грецька, албанська й каталанська.

Релігія: Більшість віруючих належать до католицької церкви.

Валюта: офіційною валютою Італії є євро.

Президент: Серджо Маттарелла
Форма правління: парламентська республіка
Територія: 71-я в світі
Заснована: 17, березня 1861 року