Кіпр

Республіка Кіпр займає південну частину острова Кіпр, розташованого в східній частині Середземного моря. Столиця країни, Нікосія, одночасно є головним містом Турецької республіки Північного Кіпру, яку визнає тільки Туреччина. Республіка Кіпр славиться своїми пляжами на узбережжі і виноградниками у внутрішніх горбистих районах острова. На узбережжі проліг місто Пафос, який відповідно до грецької міфології є батьківщиною Афродіти. Він популярний у туристів завдяки археологічному парку з руїнами палаців, гробниць і вілл з мозаїками.

Кіпр — це багатюща флора і фауна, різноманітність морського життя. Багато рослин, що ростуть на Кіпрі в природних умовах, володіють медичними властивостями, і в минулі часи використовувалися жителями сіл для приготування універсального домашнього зілля проти цілого ряду загальних недуг. Наприклад, півонії, які використовувалися в середні віки як болезаспокійливе, удосталь ростуть в горах Троодос на висоті понад 1.000 метрів.

На Кіпрі ростуть 1.900 видів квітучих рослин, з них 140 не ростуть ніде, окрім цього острова. Тільки на півострові Акамас росте 700 видів рослин, з яких 40 є екзотичними, тобто поширеними винятково у цій місцевості. З лютого до квітня біля підніжжя скелястих горбів і на соковито-зелених галявинах пробиваються рожеві цикламени. Рожевий олеандр поширений по всьому Кіпру і часто вирощується як декоративна рослина вздовж доріг і автомагістралей. З березня до квітня під Пафосом з’являються рожеві орхідеї (Orchis Italica) з хвилястим листям.

Кіпр є житлом для різноманітного світу живих істот. Тут проживає 168 різновидів пернатих, 12 видів ссавців і 20 видів черепах, у тім числі морські черепахи, які щорічно створюють свої кубла на узбережжі Лара, яке охороняється, на півострові Акамас. Це і муфлон — гірський баран з товстими закрученими рогами, який мешкає в заповіднику в горах Троодос.

Клімат помірний, середземноморський, зі спекотним і сухим літом та дощовою (і помірно прохолодною) зимою. Сніг взимку випадає тільки в горах Троодос.

Столиця: Нікосія
Найбільші міста: Нікосія, Лімасол
Часові пояси: EET (UTC + 2, влітку UTC + 3)
Валюта: Євро