Кіпр

«Острів Афродіти», так ще називають третій за величиною острів у Середземномор’ї. Як свідчить легенда, Кіпр — батьківщина Афродіти, багато пам’ятних місць пов’язують з її ім’ям. Важлива пам’ятка — купальня, де зустрічалися Афродіта та її коханий. Казкове місце для відпустки з ATravel, чисті пляжі з відміткою «Блакитний прапор», що свідчить про чистоту. Пологий захід до моря, кришталево чиста вода, багата флора і фауна, розвинена туристична інфраструктура з відмінним сервісом, багата антична спадщина, чудова кухня. Велика кількість бухт, заток, зелених долин і гір, доброзичливе населення. Сонце на Кіпрі світить 300 днів на рік, а пляжний сезон триває півроку.

Безліч пам’яток: монастирі, храми, амфітеатри, маленькі села з виноградниками та домашнім вином.

Традиційна кухня цієї країни — халлумі (підсмажений сир), cувла (шашлик), клефтіко (запечена баранина), лукумадес (пончики), айран (напій з йогурту).

Кіпр, після турецького вторгнення, був розділений на Республіку Кіпр і Турецьку Республіку Північного Кіпру. На острові говорять трьома мовами — грецькою, англійською, турецькою. Турецька — державна для Північного Кіпру, грецька — офіційна мова Південного Кіпру, англійська — спадщина від Британської імперії.

Гарячі тури на Кіпр наповнені великою кількістю екскурсійних програм.

ГЕОГРАФІЯ

Кіпр знаходиться в північно-східній частині Середземноморського басейну, площа 9,25 тис.кв.м. Столиця країни Нікосія. Острів оточують материки: Туреччина, Сирія, Ліван, Ізраїль, Єгипет.

КЛІМАТ

Тривале сухе літо з середини травня по середину вересня з середньою температурою близько 34 градусів. Найспекотніший період — липень, серпень. Зима дощова, з грудня по лютий, температура близько 10 градусів. Взимку сніг випадає тільки в горах Троодос. Туристам, які важко переносять спеку, ATravel радить відвідувати Кіпр навесні та восени.

Курорти Кіпру

Айя-Напа

Пляжі в місті АйяНапа – найкращі на острові. Тут ви можете поплавати у прозорій, чистій воді. АйяНапа не має кам’янистих пляжів, тому для дитини цілком безпечно. Найкращий час для купального сезону – з травня по жовтень. Якщо ви полюбляєте вечірки, тусовки та активний спосіб життя, тоді АйяНапа найкращий для вас варіант. АйяНапа пропонує бари, кафе, ресторани, нічні клуби. Є між чим обирати. У центрі Кіпру декілька разів на тиждень проходять абсолютно безкоштовні танці на площі. Якщо ви їдете з дітьми, це гарний варіант провести вільний час з сім’єю.

 

 

 

Ларнака

Знаходиться на південно-східному узбережжі Кіпру та є третім за величиною містом цієї країни. Місто для шанувальників яхт та водних видів спорту. На набережній ви зможете знайти маленькі затишні кафе, з яких можете  спостерігати за неймовірною красою цього місця. Пляжі Ларнаки протягнулися вздовж берега на 25 км. Пісок змішаний з галькою та має ознаку «Блакитного прапора».

Визначні пам’ятки Ларнаки: – Церква Св. Лазаря; – Солоне озеро; – Мечеть Хаоа Султан Текке; – Церква Фанеромені.

 

 

Протарас

Невеличке курортне містечко на південному сході острову Кіпр, орієнтоване на спокійний сімейний відпочинок.

Протарас – це нескінченні піщані пляжі з прозорою водою та скелястими бухтами, які тягнуться вздовж узбережжя затоки Фігового дерева. Протарас – Це рай для тих, хто шукає лікувальну магію Середземного моря. У цьому популярному курортному місті є незаймані пляжі, а традиційні вітряки усіяли пейзаж. Інтимні рибальські бухти і затоки запрошують купатися і приймати сонячні ванни.Із архетіктурних спадщин можна відзначити Церкву Профітіс Іллі (Church of Profitis Ilias) що велично розташувалася на верхівці пагорба і притягує погляди туристів. Для любителів нічного дозвілля працюють нічні клуби, бари та таверни.
Ось така краса злилася в цьому ретельно побудованому курорті, який метушиться з дружелюбністю і гостинним шармом.

 

 

 

 

 

Пафос

Місто на південному-заході Кіпру, між скелястими горами та прозорим морем. Курорт Пафос набув своєї популярності, в перву чергу, завдяки Афродіті, яка вийшла з піни на його берег. Пляжі Пафосу як піщані, так і кам’янисті. Захід до моря частіше не зручний бо берегова лінія скеляста. Серед міста розташувався сосновий бір, його цілюще повітря зціляє та омолоджує. Безліч видів птахів та екзотичних тварин можна побачити у мальовничому парку на околиці міста. Алеї парку милують око розкішною флорою.

 

 

 

Лімасол

Друге за величиною місто на півдні Кіпру з самим великим портом острову. Курорт Лімасол відомий багатим нічним життям та своїми традиціями. Пляжі Лімасолу мають відзнаку «Блакитного прапору» за свою чистоту води та піску. Пісок на пляжі вулканічний, а це неймовірно корисно, адже має високу концентрацію кременя, який добре впливає на шкіру людини. Маленькі туристи мають змогу насолодитися зоопарком та погодувати тварин, розважитися в Аквапарку. Муніципальний парк Лімасолу порадує своєю різноманіттю зелені та прохолодою. Туристи Лімасолу мають змогу побачити Великий карнавал, який триває 10 днів – це грандіозна подія за участю біля 100 тисяч людей.

 

 

 

Нікосія 

Столиця Кіпру. Мультикультурний Європейський напрямок, Міжнародний діловий центр, історичний скарб та культурний осередок. Навіть якщо в першу чергу Ви зацікавлені морським відпочинком Ви будете раді насолодитися екскурсією у внутрішню столицю. Одноденний тур познайомить Вас з Нікосіей, чарівним і вдумливо відреставрованим Старим містом. Його археологічними і більш спеціалізованими музеями, місцевим ремісничим центром і звичайно високоякісними торговими районами. А в проміжках можна познайомитися з основним заняттям місцевого населення – це звичайно невимушена трапеза в місцевій таверні.